بازیابی اطلاعات

 

بازیابی اطلاعات هارد دیسک

بازیابی اطلاعات هارد دیسک فرایند بازیابی پرونده های از دست رفته از لپ تاپ ها ، دسک تاپ ها ، سرورها یا هر سیستم رایانه ای دیگر است که برای ذخیره سازی داده ها به دیسک های سخت (HDD) و SSD متکی است. کیا سخت افزار از پیشروان بازیابی اطلاعات هارددیسک در ایران است که با کلین روم (clean room)  یا اتاق تمیز مجهز ، از بهترین گزینه ها برای بازیابی ایمن و مقرون به صرفه هارد دیسک میباشد.

برخی از دلایل معمول از دست دادن اطلاعات درایوهای سخت شامل موارد زیر است:

 • مشکلات جسمی
 • خرابی هد خواندن و نوشتن
 • آسیب الکترونیکی به دلیل نوسانات فشار برق
 • خرابی PCB (برد هارد دیسک) ، که بعضی اوقات می تواند باعث ایجاد صدای کلیک شود
 • خرابی MBR
 • خرابی جدول پارتیشن
 • خرابی سوکت رابط (اعم از USB یا SATA)
 • خراب شدن فیوز ، خازن یا مقاومت
 • کشکلات کنترلر موتور
 • خرابی حافظه کش
 • خرابی تنظیم کننده ولتاژ

از دست دادن اطلاعات دلایل مختلف و گوناگون و بسیار پیچیده ای میتواند داشته باشد به همین دلیل است که تخصص و مهارت مهندسی نقش مهمی در بازیابی اطلاعات هارد دیسک دارد.

مجموعه ما با استفاده از یک فرایند بهینه سازی شده ، هر مورد را به صورت جداگانه بررسی و تعمیر می کند وعوامل مختلفی از جمله مدل هارد دیسک،کاردکرد درایو، مدل سیستم عامل و أنواع سناریو خرابی را تجزیه و تحلیل می کند.

با توجه به مجهز بودن این مجموعه به کلین روم مجهز متخصصان ما با کمک ابزار آلات حرفه ای و دستگاه های حرفه­ای (PC3000) میتوانند انواع تعمیرات را انجام داده و اطلاعات شما را بازیابی یا به عبارتی ریکاوری نمایند.

وقتی اطلاعات خود را از دست میدهید باید هارد دیسک خود را به متخصصانی بدهید که تمامی تلاش خود را به کار میبرند تا اطلاعات شما را به شما بازگردانند . ما در اغلب موارد بیشتر از 90 درصد اطلاعات شما را بازیابی میکنیم.

تیم مهندسی کیا سخت افزار توسط چندین شرکت داخلی ، سازمان های دولتی ، مشاغل کوچک در سراسر تهران مورد اعتماد است و ما با تمام مشتریان خود با یک سطح کیفیت برخورد میکنیم.

متخصصان و ابزار آلات حرفه ای به ما این امکان را می دهند که بازیابی اطلاعات را بر روی انواع مختلف هارد دیسک انجام دهیم. در اینجا برخی از انواع هارد دیسک های رایج وجود دارد که می توانیم از آنها بازیابی کنیم:

hdd3

هارددیسک دسکتاپی (PC)

از پرکاردبردترین HDD های موجود میباشند که در انواع کاپیوترهای خانگی و اداری،RAIDها، شبکه ها و همچنین در DVRها جهت ذخیره دوربین های نظارتی مورد استفاده قرار میگیرند.
هارددیسک لپتاپ

هارددیسک نوت بوک

هارددیسک های 2.5 اینچ که اغلب با نام هارد لپتاپی شناخته میشوند و اغلب به دلیل استفاده نادرست و جابه جایی زیاد به هنگام روشن بودن دستگاه بیشتر در معرض خرابی قرار میگیرند.
تعمیر هارد اکسترنال

هارد اکسترنال

هارد اکسترنال، شامل یک دیسک داخلی برای ذخیره‌سازی اطلاعات و یک جعبه و درگاه معمولا USB است که برای ذخیره‌سازی اطلاعات قابل حمل تولید می‌شود.
WD-SSDs-header

SSD

SSDها نوع نسبتا جدید و بسیار سریعی از حافظه هستند که نسبت به هارد دیسک‌ها دارای سرعت و امنیت انتقال داده‌ی بالاتری هستند.

ما با تمام سیستم عامل های هارد دیسک کار می کنیم

در حال حاضر خدمات بازیابی اطلاعات هارددیسک را برای همه سیستم عامل ها ارائه می دهیم. سیستم عامل می تواند قسمت منطقی (غیر فیزیکی) فرآیند بازیابی اطلاعات را تحت تأثیر قرار دهد و ما تیمی از تکنسین های نرم افزار ماهر را به کار می گیریم تا هر مورد را به بهترین شکل ممکن درمان کنند.

 

ما قادریم هر هاردی با هر برندی را تعمیر و بازیابی کنیم.

نکته بسیارمهم :

به هیچ‌وجه خودتان اقدام به باز کردن هارد درایوتان نکنید و یا حتی با برنامه های غیر حرفه ای اقدام به تست کردن و یا بازیابی اظلاعات نکنید ، زیرا باعث به وجود آمدن خصارات جبران ناپذیر میگردد. جهت هر گونه تعمیر و یا بازیابی اطلاعات ، هارد خود را به متخصصان با کلین روم مجهز بسپارید.

 

نکاتی در مورد افزایش میزان موفقیت در بازیابی دیسک سخت شما

 

اگر هارد دیسک شما در زیر هر یک از علائم خرابی را نشان می دهد ، برای افزایش احتمال بهبودی کامل ، نکاتی را دنبال کنید.

 1. صدای کلیک کردن ، چرخاندن و یا خرد کردن : بلافاصله دستگاه را خاموش کنید
 2. تماس قطعه با آب : سریع منبع برق را قطع کنید (باطری و کابل برق)
 3. هرگونه سوختگی : بلافاصه دستگاه را خاموش کنید و از باز کردن هارد دیسک خود داری کنید.
 4. پاک شدن سهوی یا عمدی اطلاعات : برای جلوگیری از رونویسی اطلاعات ، از درایو استفاده نکنید و آن را خاموش کنید.